A reciti honlapján már elérhetÅ‘ az InÂterÂkonÂfessziÂoÂnaÂliÂtás és irodalom a kora újÂkorÂban cÃmű tanulmányköÂtet, amely a 2019. november 13-án Miskolcon rendezett műhelykonferencia elÅ‘adásaira épül.
Az MTA BTK Lendület – Hosszú Reformáció Közép és Kelet-Európában 1500‒1800 Kutatócsoport, a Miskolci Egyetem Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete, valamint a REFORC és a MTA Miskolci Területi Bizottság szervezésében megrendezett konferencia középpontjában a kora újkori interkonfesszionális jelenségek álltak.
A most megjelent kötet tiÂzenÂegy ÃráÂsa 16‒18. száÂzaÂdi kulÂtuÂráÂlis jeÂlenÂséÂgeÂket vizsÂgál küÂlönÂböÂzÅ‘ szöÂveÂgek, műÂfaÂjok, illetÂve eseÂméÂnyek válÂtoÂzaÂtos szemÂponÂtú elemÂzéÂse réÂvén. Az inÂterÂkonÂfessziÂoÂnaÂliÂtást a taÂnulÂmáÂnyok feÂleÂkeÂzeÂtek köÂzötÂti kulÂtuÂráÂlis transzÂferként érÂtik, és enÂnek leÂheÂtÅ‘ÂséÂgeÂit, válÂtoÂzaÂtaÂit tárÂják fel, elÂsÅ‘ÂsorÂban arra refÂlekÂtálÂva, hoÂgyan viÂszoÂnyulÂtak a kora újÂkorÂban a szöÂveÂgekÂhez és haÂgyoÂmáÂnyokÂhoz. A kötet tanulmányai az interkonfesszionális jelenségeket számos esetben európai összefüggésben vizsgálják, és ahhoz is hozzájárulnak, hogy az interkonfesszionalitás kutatása késÅ‘bb tágabb diszciplináris kontextusban folytatódjon.