A Reciti Kiadó gondozásában, a BTK Lendület Nyugat-magyarországi irodalom 1770–1820 Kutatócsoport anyagi és szellemi támogatásával megjelent a Doromb: Közköltészeti tanulmányok legújabb, hetedik kötete, amely az előzményekhez híven továbbra is keresi az összefüggéseket a történeti vagy jelenkori populáris szöveghagyomány (a közköltészet) forrásai és az általa kifejtett hatások világában.
A teljes kötet és az egyes tanulmányok különnyomatai letölthetők.
----------------------------
A 2012-ben indult tanulmánykötet-sorozat önálló fórumot biztosít az élénkülő kora újkori közköltészeti kutatások módszertani, textológiai, irodalomszociológiai, retorika- és poétikatörténeti tapasztalatainak átadására, valamint a társtudományokkal (például néprajz, zenetudomány, könyvtártudomány) folytatandó eszmecserére.
A sorozat fő profilja a XVII–XVIII. századi magyar világi populáris verskultúra, de nemcsak az anonim közköltészet, hanem a költői életművek folklorizálódása – például Amade László, Faludi Ferenc, Csokonai, Pálóczi Horváth Ádám, Mátyási József és más szerzők közköltészeti kapcsolatai –, a kalendáriumi és ponyvakultúra, valamint a paraszti szájhagyomány („népköltészet”) egykori felfedezésének és ismeretének dokumentumai, ugyanakkor befogadja a prózai műfajok, a korábbi és XIX. századi rokon jelenségek vizsgálatában született, illetve a populáris verstermés nemzetközi hátterét, párhuzamait elemző tanulmányokat és a Kárpát-medence német, román, szlovák, délszláv és neolatin közköltészetének alig ismert összefüggéseit feltáró kutatások eredményeit is.
A kötetek a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetének Reciti Kiadójánál jelennek meg ingyenesen elérhető pdf és epub formátumban, amelyek – más kiadványokkal együtt – a reciti.hu oldalon érhetők el.